Pētījumu arhīvs

Inovatīvi risinājumi koksnes piegāžu efektivitātes palielināšanai un ietekmes uz vidi mazināšanai nākotnē (OnTrack)
Projekta vadītājs: Andis Lazdiņš
Sākuma datums: 17.8.2016
Beigu datums: 31.10.2018

Horizon 2020 Inovāciju programmas (BB-2016-2017) projekts,
granta nolīguma Nr. 728029.

Projekta mērķis ir izstrādāt konceptuāli jaunu pievedējtraktora tipu uz gumijas kāpurķēžu šasiju bāzes, lai samazinātu mežizstrādes mašīnu ietekmi uz meža augsni, tajā pat laikā saglabājot vai pat kāpinot kokmateriālu pievešanas ražīgumu. Projektā plānots apvienot ekstremālos apstākļos pārbaudītu kāpurķēžu šasiju ar vienu no komerciāli veiksmīgākajiem Ponsse ražotajiem pievedējtraktoru modeļiem. Paredzams, ka augsnes un koku sakņu bojājumu apjoms, izmantojot jauno risinājumu kokmateriālu pievešanai, samazināsies par 5070 %, salīdzinot ar šodienas vidējiem rādītājiem uz augsnēm ar mazu nestspēju. Pievedējtraktora prototipu plānots testēt visās projekta dalībvalstīs (Norvēģija, Zviedrija, Somija, Latvija, Vācija, Itālija), izvēloties katrai valstij raksturīgākos ekstrēmos pievešanas apstākļus.

Projekta galvenie rezultāti ir:

  • konceptuāli jauna universāla pievedējtraktora konstrukcija uz gumijas kāpurķēžu šasijas bāzes;
  • sensoru sistēma ģeoreferencētai zemes virsmas izmaiņu fiksēšanai un datu uzkrāšanai pievešanas laikā.

Projekta noslēgumā abus risinājumus plānots sagatavot sērijveida ražošanai.

Projekta koordinators NIBIO (Norvēģija).
Sadarbības partneri Owren AS (Norvēģija), Skogforsk Konstholmen (Zviedrija), Ponsse un Metsäteho (Somija), LVMI Silava, KWF (Vācija) un Prinoth (Itālija).

Aktualitātes:

  • Preses relīze par Projektu šeit.
  • 2017.03.31. Preses relīze "Pirmie lauka izmēģinājumi ar OnTrack pievedējtraktoru, kas rada mazu ietekmi uz meža augsni" šeit.

Atsauce: Šis projekts saņem finansējumu no Eiropas Savienības programmas Apvārsnis 2020 (BB-2016-2017) saskaņā ar granta nolīgumu Nr. 728029.


Izpildītāji:

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.