LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
E-pasts:
 

Svalbāras Globālajā sēklu glabātuvē pirmo reizi ievietoti Latvijas izcelsmes augu sēklu paraugi

Šī gada 26. oktobrī Norvēģijas Karalistes Svalbāras Globālajā sēklu glabātuvē ilgtspējīgai glabāšanai pirmo reizi tika ievietoti 153 Latvijas izcelsmes lauksaimniecībā un pārtikā izmantojamo augu sēklu paraugi, ko svinīgos apstākļos nodeva Zemkopības ministra padomnieks Egils Helmanis, kā arī Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Dainis Ruņģis un pētniece, Latvijas kultūraugu gēnu bankas speciāliste Agnese Gailīte. Latvijas sēklu kolekcijai tika pievienots vēstījums no Zemkopības ministra Kaspara Gerharda, ka arī bērnu zīmējumi.


LVMI Silava vadošais pētnieks Dainis Ruņģis saņem depozīta sertifikātu par sēklu nodošanu Norvēģijas Karalistes Svalbāras Globālajā sēklu glabātuvē (no kreisās Dainis Ruņģis, Zviedrijas lauksaimniecības ministrijas pārstāvis un Latvijas vēstnieks Norvēģijā Mārtiņš Klīve).

Sēklu nodošanas delegācija no Latvijas pasākuma ietvaros tikās ar Svalbāras Globālās sēklu glabātuves un Ziemeļvalstu ģenētisko resursu centra (NordGen) pārstāvjiem, lai apspriestu turpmāko sadarbību gēnu banku jomā, kā arī  Ziemeļvalstu, Igaunijas un Latvijas kopējās augu ģenētisko resursu datu bāzes (GENBIS) darbību un tās pilnveidošanu.

Latvijas kultūraugu gēnu banka ir viena no jaunākajām Eiropā, kura kultūraugu ģenētisko resursu saglabāšanas un izpētes darbu sāka 1993. gadā. Kopš 2006. gada Latvijas kultūraugu gēnu banka atrodas LVMI Silava un darbojas ciešā sadarbībā ar ģenētisko resursu turētājiem.

Vairāk par Latvijas kultūraugu gēnu banku mājas lapā šeit.

Vairāk par LVMI Silava veikto pētījumu "Latvijā in situ audzēto pārtikā un lauksaimniecībā izmantojamo augu un to savvaļas radinieku ģenētisko resursu potenciāla apzināšana, ievākšana un izpēte" šeit.

Publicēta 2021.11.03. 11:08:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.