LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
E-pasts:
 

In memoriam – Zigurds Kariņš

Mūžībā aizgājis institūta ilggadējais meža atjaunošanas un ieaudzēšanas virziena pētnieks ZIGURDS KARIŅŠ (29.01.1934.–05.11.2021.)

Zigurds Kariņš meža nozarē nostrādāja 55 darba gadus, visu darba mūžu bija vienas darba vietas – Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" – darbinieks, savu darba mūžu veltot jaunu metožu un tehnoloģiju izstrādei meža sekmīgai un produktīvai atjaunošanai un ieaudzēšanai. Piedalījies smiltāju un izstrādāto kūdrāju apmežošanas izpētes darbos.

Būtiskākie zinātnieka darba rezultāti nozarē saistīti ar tehnoloģiju izpēti, mašīnu un iekārtu konstrukciju izstrādi un realizāciju ietvarstādu "Brika" ražošanas cehā. Bija viens no vadošajiem speciālistiem ietvarstādu Brika stādmašīnas prototipa izveidē.

Šī gadsimta sākumā Z. Kariņš pirmais zinātniski vērtēja diskveida arklu pielietošanas iespējas Latvijā augsnes sagatavošanā meža atjaunošanai dažādos meža tipos. Bija iesaistīts Ziemassvētku eglīšu audzēšanas tehnoloģiju izstrādē, lauksaimniecībā neizmantoto zemju apmežošanā un pilsētu notekūdeņu dūņu izmantošanai mēslošanas risinājumu meklēšanā, veidojot dažādus kompostus stādu audzētavām un īscirtmeta atvasājiem.

2018. gadā Zigurds Kariņš par mūža ieguldījumu saņēma meža nozares balvu "Zelta čiekurs". Video no balvas saņemšanas ar balvas saņēmēja Z. Kariņa uzrunu šeit.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" darbinieki skumst par ilggadējā kolēģa Zigurda Kariņa aiziešanu un izsaka līdzjūtību tuviniekiem!

Atvadīšanās no Zigurda Kariņa notiks Rīgas krematorijā š.g. 10. novembrī plkst. 14:15.

Publicēta 2021.11.08. 10:16:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.