LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
E-pasts:
 

LZA atzinība – mežzinātnes institūta "Silava" jubilejai veltītajai grāmatai "Silavieši"

2021. gadā 75. pastāvēšanas gadadienu pavadīja vecākais Latvijas valsts zinātniskais institūts – mežzinātnes institūts "Silava". Institūta sūtība gadu gaitā mainījusies – no mežsaimniecības problēmu risināšanas tas audzis un izveidojies par nacionālas nozīmes meža zināšanu centru ar ievērojamu izaugsmes potenciālu un starptautisku atpazīstamību. "Silavas" attīstība piedzīvojusi gan ražošanas apvienības laikus, gan jaunu, mūsdienās patstāvīgu un spēcīgu, institūtu izveidošanos uz tās darbības virzienu bāzes.

Rakstnieka Ērika Hānberga un institūta direktora Jurģa Jansona grāmata "Silavieši. Stāsti par Latvijas mežu un meža zinātniekiem" tapusi sadarbībā ar daudziem, gan esošajiem, gan bijušajiem, kolēģiem un sadarbības partneriem. Tā tuvāk aplūko tieši institūta darbības jaunākos laikus – pēdējo divdesmitpiecgadi, kurā institūts caur izdzīvošanas un attīstības stratēģijām kļuvis par vienu no mūsdienās starptautiski visaugstāk novērtētajām Latvijas zinātnes vienībām. Grāmatas 568 lappusēs un 88 nodaļās iekļauti gan mežzinātnieku stāsti par aktuālajiem pētījumu virzieniem, gan vēstures liecības, gan bibliogrāfijas rādītāji. Grāmatā iekļautas arī profesionālas diskusijas par Latvijas mežu un mežsaimniecību, tā bagātīgi ilustrēta un būs interesanta ikvienam lasītājam, kuram saistošs ir mežs un tā attiecības ar cilvēkiem.

"Katra tikšanās ar Silaviešiem bija aizraujoša mācību stunda. Kopā vadītais laiks atvēra acis un deva tādu zināšanu kopumu, lai uz mežu paraudzītos ar daudz plašāku skatu" – tā grāmatas nodaļā vēsta Latvijā zināmā un cienītā žurnāliste Daina Bruņiniece.

Grāmata 2021. gada nogalē apbalvota ar Latvijas Zinātņu akadēmijas atzinības rakstu. Iepriekš piesakoties, tā bez maksas saņemama Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā "Silava", kā arī meklējama grāmatu tirdzniecības vietās – dažās grāmatnīcās un internetā. Grāmata izdota sadarbībā ar apgādu "Latvijas Mediji" un Meža attīstības fondu.

Publicēta 2022.01.04. 10:43:17

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.