LVMI Silava  mežzinātnes
ideju, pētījumu un lietišķo
izstrādņu centrs.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
E-pasts:
 

Roberts Matisons – starptautiskā mežzinātnes žurnāla "Baltic Forestry" galvenais redaktors

Šī gada 21. aprīlī starptautiskā mežzinātnes žurnāla "Baltic Forestry" galvenā redaktora  vēlēšanās par to ievēlēts mūsu kolēģis, vadošais pētnieks Roberts Matisons. Galvenā redaktora maiņa ir vērsta uz žurnāla attīstību un stiprināšanu. Iepriekš žurnālu vadīja lietuviešu kolēģis Alfas Pliūra, kurš aizgājušajā gada nogalē šo amatu atstāja.

Žurnāla redkolēģijas vadīšana dod iespēju, kā arī uzliek pienākumu sekmēt Latvijas un Baltijas valstu mežzinātnes attīstību, pilnveidošanu un starptautisku atpazīstamību. Zinātniski pamatotas atziņas un likumsakarības ir ilgtspējīgas un adaptīvas mežsaimniecības pamats.

Žurnālu "Baltic Forestry" triju Baltijas valstu mežzinātnes institūcijas kopīgi nodibināja 1995. gadā. Līdz šim žurnāla redkolēģiju vienmēr vadīja lietuviešu kolēģi, un arī tā redakcija atradās Kauņā, Lietuvas meža institūta telpās. Pēdējos gados pēc LVMI Silava iniciatīvas žurnāls piedzīvoja būtiskas pārmaiņas, tas izdots elektroniskā formātā, ieguvis atvērtās pieejas (open access) statusu, savukārt tā maketēšana pārcelta uz mežzinātnes institūta "Silava" Informācijas centru. Būtiski paātrinājusies rakstu aprite, kādēļ nemitīgi pieaug žurnāla starptautiskās ietekmes faktors.

Roberts Matisons par galveno redaktoru ievēlēts attālinātas vēlēšanās divu valstu izvirzīto kandidātu konkurencē.

Žurnāla "Baltic Forestry" mājas lapa šeit.

 

Publicēta 2022.05.20. 15:59:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.