LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Pētniekam Valentīnam Lazdānam - "Zelta čiekura 2010" balva

2010. gada decembrī Meža dienu komiteja izvēlējās Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” 2010. gada ieguvējus nominācijā „Par mūža ieguldījumu”. Meža nozares Gada balva „Zelta čiekurs” ir augstākā atzinība par sasniegumiem, un šī nominācija „Par mūža ieguldījumu” tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā. Šogad kā viens no pieciem šīs balvas ieguvējiem noteikts arī LVMI Silava meža darbu pētniecības virziena pētnieks Valentīns Lazdāns.

Valentīns Lazdāns savu profesionālo darbību uzsāka 1958. gadā, kopš 1975. gada strādāja Zinātnes un ražošanas apvienībā „Silava” līdz pat apvienības statusa nomaiņai 1991.gadā, tad turpināja darbu kā LVMI Silava zinātnieks un veic pētniecisko darbu institūtā līdz pat šim. Par V. Lazdāna bagātīgo zinātnisko devumu liecina 17 izgudrojumu autorapliecības par meža kopšanas ciršu mašīnu tehniskajiem risinājumiem un darba paņēmieniem, vairāk kā 30 publikācijas Vissavienības un Latvijas Republikas meža nozares žurnālos un izdevumos, dalība ar ziņojumiem daudzās SEPP un IUFRO starptautiskās konferencēs un sanāksmēs, aktīva dalība kā lektoram vietēja mēroga semināros un referāti zinātniski-praktiskās konferencēs, nenogurstošs gars un interese par visu jauno mežzinātnē, meža darbu, mežtehnikas un meža enerģētikas jomās. 

Balva nominācijā „Par mūžu ieguldījumu” piešķirta arī LLU Meža fakultātes profesoram, arī mūsu zinātnisko rakstu krājuma „Mežzinātne” redkolēģijas loceklim, Dr. habil. biol. Imantam Liepam, Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidentam Jurim Biķim, mežkopei Antoņinai Ertai un AS „Latvijas valsts meži” iecirkņa vadītājam Andrejam Miškam.

Sveicam savu kolēģi Valentīnu Lazdānu un citus balvu ieguvējus!

Publicēta 2011.01.12. 12:20:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.