LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Austrai Āboliņai – Triju Zvaigžņu V šķiras ordenis

Valsts Prezidents Valdis Zatlers 2011. gada 11. aprīlī darīja zināmu, ka š.g. 16. martā Ordeņu kapituls pieņēma lēmumu par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu V šķiras ordeni Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” vadošajai pētniecei, botāniķei un brioloģei, Dr.biol. AUSTRAI ĀBOLIŅAI.

A. Āboliņa ir LVMI Silava vadošā pētniece, Latvijā un ārvalstīs atzīta zinātniece, bioloģijas zinātņu doktore, botāniķe un brioloģe.

Austra Āboliņa 1956. gadā beigusi LVU Bioloģijas fakultāti, darba gaitas uzsāka Zinātņu akadēmijas Bioloģijas institūtā, pēc tam – Zinātņu akadēmijas Botāniskajā dārzā, kur veidoja vietējās floras ekspozīciju. Kopš 1961. gada strādā Mežsaimniecības problēmu institūtā, tagadējā – LVMI Silava, meža ekoloģijas un mežkopības virzienā. No 1953. gada Austra Āboliņa ir aktīva Latvijas Botāniķu biedrības biedre.

Zinātnieci valsts apbalvojumam izvirzīja Latvijas Valsts mežzinātnes institūts „Silava” pēc institūta Zinātniskās padomes iniciatīvas par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mežzinātnē un bioloģijas zinātnē, Latvijas sūnu floras, ekoloģijas, horoloģijas un aizsardzības pētniecībā.

Sirsnīgi sveicam cienījamo botāniķi sakarā ar piešķirto valsts apbalvojumu un vēlam ražīgus un radošus arī turpmākos gadus!

Publicēta 2011.04.15. 11:48:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.