LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
E-pasts:
 

Pieredzes apmaiņas brauciens: uzņēmuma SweTree Technologies AB sasniegumi papeļu klonu selekcijā

Š.g. 5. jūnijā LVMI Silava Meža atjaunošanas un ieaudzēšanas pētniecības virziena vadošie pētnieki Dr.silv. Kaspars Liepiņš un Dr.silv. Dagnija Lazdiņa, kā arī pārstāvis no Zemkopības ministrijas piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā uz Zviedriju, kas tika organizēts pēc uzņēmuma SIA Bergvik Skog iniciatīvas, aicinot apmeklēt SweTree Technologies AB izmēģinājumu platības.

Pieredzes apmaiņas braucienā zinātnieki iepazinās ar Zviedrijas vidienē pielietotajām papeļu audzēšanas tehnoloģijām un ar kompānijas SweTree Technologies AB sasniegumiem papeļu klonu selekcijā. Semināra laikā tika demonstrēti vairāki papeļu eksperimentālie stādījumi, kuros tiek pārbaudīta dažādu Eiropas valstu papeļu klonu adaptācijas spēja Zviedrijas vidienē. Atšķirībā no Rietumeiropas papeļu reproduktīvā materiāla, kas parasti Zviedrijas klimatiskajos apstākļos tiek bojāti pirmajos rudens salos, SweTree Technologies AB izveidotie papeļu kloni Snow Tiger uzrāda gan augstu produktivitāti, gan lieliskas adaptācijas spējas Baltijas reģiona valstīs.

Semināra noslēgumā LVMI Silava zinātnieki iepazīstināja dalībniekus ar likumdošanu, kāda šobrīd Latvijā tiek attiecināta gan uz mežaudžu un plantāciju mežu izveidi bijušajās lauksaimniecības zemēs, gan uz kokaugu stādījumu ierīkošanu lauksaimniecības zemēs, ja nav paredzēts veikt mainīt pašreizējo zemes izmantošanas veidu.

Publicēta 2015.06.11. 13:04:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.