LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Dalība LIFE programmas starptautiskā tīklošanas seminārā

LVMI Silava Meža vides laboratorijas pētniece Mg.chem. Arta Bārdule piedalījās LIFE programmas tīklošanas seminārā, kas notika 24.–26.05.2017. Ļubļanā, Slovēnijā.

Semināra mērķis bija iepazīstināt ar LIFE programmu un tās mērķiem, demonstrēt Slovēnijā veiksmīgi īstenotos LIFE projektus, dalīties pieredzē par projektu pieteikumu sagatavošanu un īstenošanu, kā arī veicināt starptautiskās sadarbības iespējas starp LIFE projektu īstenotājiem. Seminārā piedalījās pārstāvji no Slovēnijas, Austrijas, Itālijas, Ungārijas, Horvātijas, Maltas, Somijas, kā arī 9 pārstāvji no dažādām Latvijas organizācijām, kas gatavojas iesniegt Eiropas Komisijā LIFE programmas projekta pieteikumus, tai skaitā projekta pieteikumus nacionālā līdzfinansējuma saņemšanai.

Semināra ietvaros tika prezentēti 3 LIFE projekti, ko Slovēnijā koordinējusi kompānija ARHEL, kas galvenokārt nodarbojas ar dažādiem inženiertehniskiem projektiem, kas vērsti uz specifisku tehnoloģiju izstrādi:

  • Life PharmDegrade – farmaceitisku vielu noārdīšana medicīnas iestāžu notekūdeņos;
  • Life Stop CyanoBloom – inovatīva tehnoloģija ciānobaktēriju ziedēšanas kontrolei (tehnoloģijas pamatā ir ūdens elektroķīmiska oksidēšana);
  • Life ReSoil – inovatīvas stipri piesārņotas augsnes attīrīšanas no toksiskiem metāliem tehnoloģijas demonstrēšana. Metodes pamatā ir piesārņotas augsnes sajaukšana ar EDTA un augsnes pH vērtības palielināšana. Projekts fokusēts uz augsnes attīrīšanu galvenokārt no Pb apbūves platībās. Ar metodes palīdzību ir iespējams augsni attīrīt no 99,9 % biopieejamā Pb piesārņojuma.

Papildus norisinājās konference Environment needs LIFE for the next 25 years, un tika organizēta ekskursija uz dabas rezervātu Škocjanski zatok – Vidusjūras reģiona mitrāju, kas izveidots LIFE projekta ietvaros.

Publicēta 2017.05.30. 9:43:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.