LVMI Silava - vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Dalība Hyytiälä meža pētīšanas stacijas organizētajā lauku darbu ekspedīcijā

No šī gada 1.–15. augustam LVMI Silava Meža ekoloģijas un mežkopības pētniecības virziena vides inženieris Edgars Jūrmalis piedalījās praktiskā lauka darbu ekspedīcijā un apmācībā Hyytiälä meža pētīšanas stacijā, Somijā.

Ekspedīcijas laikā tika veikti dažādi lauka darbi un datu uzskaites, piemēram, SEG (metāns, CO2) gāzu parametru noteikšana, paraugu ievākšana dažādos purva tipos (pēc nosusināšanas ietekmes un barības vielu daudzuma jeb trofiskuma līmeņiem), Leaf cover index jeb augu fotosintezējošās daļas laukuma aprēķināšana, ievācot paraugus, kā arī individuāli veicot to uzskaiti un skenējot augu lapu kopējo laukumu, izmantojot šim nolūkam paredzētu skeneri.

Tika iepazīts Helsinku universitātes Hyytiälä lauka stacionārs, tā piedāvātās iespējas un pētījumu nozīmība (sevišķu starptautisku nozīmi izpelnās SMEAR 2 atmosfēras monitoringa stacija). Hyytiäläs stacionārā norisinās daudznozaru zinātniskā sadarbība – gan ICOS (Integrated Carbon Observation System) projektos, gan arī pētot ekosistēmu SEG ciklus un procesus dažādos līmeņos (augsnē, zemsedzes augos, kokos, atmosfēra).

Publicēta 2017.08.21. 12:57:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.