LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Dalība Restoring Forests: Regeneration and Ecosystem Function for the Future konferencē

Laikā no š.g. 12.–15. septembrim LVMI Silava Meža atjaunošanas un ieaudzēšanas pētījumu virziena zinātniskā asistente Mg.biol. Jeļena Stola un vides inženiere Santa Celma piedalījās 3. Restoring Forests: Regeneration and Ecosystem Function for the Future konferencē, kas notika Lundā, Zviedrijā.

Konferencē LVMI Silava pārstāves piedalījās ar stenda referātiem:

  • Jeļena Stola: Success of forest regeneration and soil preparation method;
  • Santa Celma: Comparison of East and West origin pine sowing results in Central part of Latvia.

Konference tika veltīta galvenokārt tādām tēmām kā mežu atjaunošana nākotnē, ņemot vērā pagātnes pieredzi, dažādu stādmateriālu noturība pret stresu, nagaiņu un lielā priežu smecernieka bojājumiem, kā arī meža atjaunošanās pēc dabiskajiem traucējumiem.

Konferences ietvaros tika organizēta arī izbraukuma sesija uz Söderåsen Nacionālo parku un Herrevads klosteri, lai demonstrētu mēģinājumus ieaudzēt ozolu audzes atvērumos jaunus ozolus (Herrevads klostera apkārtnē), kur teritorija tiek izmantota lopu ganīšanai, savukārt Söderåsen Nacionālajā parkā, kur aug skābarži, kā notiek cīņa pret egles ienākšanu teritorijā, kā arī tiek imitēti dabīgie koksnes atmiršanas procesi, lai nodrošinātu mirušo koksni bioloģiskajai daudzveidībai.

Publicēta 2017.09.29. 9:24:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.