LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Apbalvoti meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs 2018" laureāti

2018. gada 14. decembrī kultūras centrā "Siguldas devons" tika godināti meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs 2018" laureāti.

"Zelta čiekuru" par mūža ieguldījumu meža nozarē saņēma ilggadējs LVMI Silava pētnieks Zigurds Kariņš.
Video sižets par Z. Kariņa kungu no apbalvošanas ceremonijas
šeit.
Zigurds Kariņš mežzinātnes institūtā "Silava" nostrādājis 55 darba gadus, tos veltot tehnoloģiju izpētei, mašīnu un iekārtu konstrukciju izstrādei un realizācijai ietvarstādu "Brika" ražošanas cehā Meža pētīšanas stacijā "Kalsnava" no 1970.–1990. gadam. Šajā laikā tika izstrādātas iekārtu konstrukcijas kūdras substrāta sagatavošanai, stādmateriāla iesaiņošanai, piesūcināšanai ar barības vielu šķīdumiem, lietēšanai, pieaudzēšanai un ietvarstādu piegādei uz apmežojamām platībām. Zigurds Kariņš bijis viens no pirmajiem zinātniekiem, kurš vērtējis diskveida arklu pielietošanas iespējas Latvijā augsnes sagatavošanā meža atjaunošanai dažādos meža tipos, piedalījies Ziemassvētku eglīšu audzēšanas tehnoloģiju izstrādē, meklējis lauksaimniecībā neizmantoto zemju apmežošanas un pilsētu notekūdeņu dūņu lietderīgas izmantošanas risinājumus.

Nominācijā "Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā" "Zelta čiekuru" saņēma LVMI Silava pētnieka Arņa Gaiļa vadītā Meža selekcijas radošā grupa par pētījumu "Meža koku sugu selekcijas darba programma", kurš īstenots sadarbībā ar a/s "Latvijas valsts meži" struktūrvienību "Sēklas un stādi".
Meža selekcijas programmas īstenošana nodrošina ieguldīto resursu maksimālo atdevi sēklkopības nozares attīstībā un meža kapitāla vērtības palielināšanā. Vienlaikus tā garantē selekcijas darba nepārtrauktību un nodrošina visu ilgtspējīgas attīstības aspektu ievērošanu: maksimālo atdevi (selekcijas efektu) no ieguldītajām investīcijām, saglabājot ģenētisko daudzveidību un elastību (iespēju pielāgoties klimata izmaiņām, selekcijas mērķu un metožu maiņai), kā arī paaugstina saimniecisko mežu rekreācijas vērtību.

Balva "Zelta čiekurs" ir ikgadēja augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu meža nozarē, kuru šogad pasniedza jau piecpadsmito reizi.

Vairāk par meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs 2018" laureātiem šeit.
Meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs 2018" pasniegšanas ceremonija
šeit.

Publicēta 2019.01.02. 10:28:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.