LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

LVMI Silava dalība Vidzemes inovāciju nedēļā

Laikā no 24. līdz 28. februārim jau otro reizi notiks Vidzemes inovāciju nedēļa. Tās ietvaros plānoti 26 dažāda formāta pasākumi, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar inovāciju potenciālu resursu ilgtspējīgā izmantošanā. Inovāciju nedēļā piedalīsies arī LVMI Silava zinātnieki.

Visas nedēļas garumā interesentiem būs iespēja apmeklēt bioekonomikas Pop-up store stendu un iepazīties ar precēm no visas Eiropas, kas ražotas no bioloģiskas izcelsmes materiāliem. LVMI Silava zinātniskais asistents Kristaps Makovskis un citi BE-Rural pētījuma dalībnieki, tai skaitā Vācijas Ekoloģijas institūta zinātniece Ines Herlitze, dalīsies pieredzē un zināšanās par risinājumiem un jauninājumiem, kā izmantot "dabas dotos" materiālus un kā bioekonomika var dot ieguldījumu ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā (vairāk par aktivitāti šeit). Šī aktivitāte ir daļa no LVMI Silava īstenotā pētījuma "Biomateriālu izmantošanas stratēģijas un ceļveži ES lauku un reģionālās attīstības uzlabošanai (BE-Rural)", kura mērķis ir realizēt reģionālās un vietējās bioekonomikas potenciālu. Vairāk par pētījumu šeit.

27. februārī notiks konference "Atbildīga inovācija". Sesijas "Resursu ilgtspējīga izmantošana. Aprites ekonomikas un dizaina principi" mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar aprites ekonomikas un dizaina pamatprincipiem, kā arī praktiskiem piemēriem, lai veicinātu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, t.sk. mežistrādes pārpalikumu gudru izmantošanu. Tās ietvaros LVMI Silava zinātnieki uzstāsies ar ziņojumiem:

Dagnija Lazdiņa: Aprites principi meža ekosistēmā. Bioekonomikas jomas pētījumi Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā "Silava";

Ojārs Polis: Mežistrādes atlieku izmantošana augstas pievienotās vērtības produktu radīšanai.

Vairāk par konferenci "Atbildīga inovācija" šeit.

Vairāk par Vidzemes inovāciju nedēļu šeit.
Vidzemes inovāciju nedēļas pasākumu programma šeit.

   
Finansēts no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas "Apvārsnis 2020", saskaņā ar līgumu Nr.818478

Publicēta 2020.02.14. 14:18:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.