14.09.2023.
Drukā

XXVI IUFRO Pasaules kongresa zinātniskajai komitejai ir iesniegts rekordliels zinātnisko referātu kopsavilkumu skaits – 5014 kopsavilkumi no 33 Eiropas valstīm, starp tiem 16 arī no Latvijas, 31 Āzijas valsts, 29 Āfrikas valstīm un 19 Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Dienvidamerikas valstīm.

IUFRO XXVI pasaules kongresa tēma ir "Forest and Society Towards 2050". Kongresu organizē Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitāte sadarbībā ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu partneriem: mežzinātnes institūtiem un meža jomu iekļaujošajām universitātēm no Latvijas, Somijas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Lietuvas un Norvēģijas, un tas notiks 2024. gada 23.–29. jūnijā.

Kongresa ietvaros notiks diskusijas starp zinātniekiem no visiem pasaules reģioniem par klimata krīzes risinājumiem, bioekonomikas stiprināšanu, emisiju samazināšanu, mežu daudzfunkcionalitātes nodrošināšanu, starpnozaru sadarbību un citiem jautājumiem. Kongresa dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Baltijas valstu un citu Ziemeļvalstu mežu izpētes pieredzi, dodoties vairāku dienu garās ekskursijās, pārbraucot no valsts uz valsti uz dažādiem zinātnisko pētījumu objektiem.

IUFRO pasaules kongress notiek ik pēc 5 gadiem un ir viens no lielākajiem mežzinātnes forumiem. Tajā ikreiz piedalās vairāk nekā 3000 dalībnieku, iepazīstot starptautiskās mežzinātnes aprises un klātienē sazinoties ar teju visu pasaules valstu mežzinātniekiem un mežzinātnes menedžmenta pārstāvjiem.

IUFRO (International Union of Forest Research Organizations) ir pasaulē vecākā un plašākā starptautiskā bezpeļņas nevalstiskā mežzinātnes sadarbības organizācija, dibināta 1892. gadā, un apvieno vairāk nekā 700 starptautiskas dalīborganizācijas, 15000 zinātniekus no 120 valstīm, tai skaitā LVMI "Silava" (kopš 1992. gada).