22.05.2024.
Drukā

Vēl tikai mēnesis līdz IUFRO XXVI Pasaules kongresam "Forest and Society Towards 2050", kas notiks šī gada 23.–29. jūnijā Stokholmā (Zviedrija). Kongresā tiksies vairāk nekā 4000 pasaules līmeņa zinātnieki, lai 200 zinātniskās sesijās diskutētu par jaunākajiem atklājumiem un sasniegumiem mežzinātnē.

Kongresa ietvaros interesentiem būs iespēja noklausīties 3500 mutiskos ziņojumus, starp tiem arī LVMI "Silava" zinātniskā asistenta Toma Štāla prezentāciju "Improving forested riparian zones with green and blue infrastructure measures along small watercourse in Latvia" zinātniskās sesijas "Restoring degraded riparian ecosystems: Context matters (T1.28)" ietvaros. Paralēli zinātniskajām sesijām, nedēļas garumā notiks arī vairāk nekā 1000 stenda referātu prezentācijas, starp kurām arī LVMI "Silava" zinātnieku prezentācijas.

Stenda referātu sesijā "Climate Smart Forestry", apakštēmā "Strengthening forest resilience and adaptation to stress", kuras viena no moderatorēm ir LVMI "Silava" pētniece Daiga Zute tiks prezentēti stenda referāti:

Stenda referātu sesijā "Monitoring patterns and processes in natural forests to assess their contribution to climate-change mitigation" apakštēmā "Forests for the future":

Stenda referātu sesijā "Response of forest ecosystems to global change: Learning from experimental manipulations and natural gradient studies", apakštēmā "Strengthening forest resilience and adaptation to stress":

  • Roberts Matisons, Sandra Metslaid, Ahto Kangur, Āris Jansons: Height increment of Scots pine shows complex responses to weather conditions in the north-eastern Baltic region.

Kongresa ietvaros būs atvērta arī izstāžu zona, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajām inovācijām un zinātniskajiem sasniegumiem gan lietišķajā zinātnē, gan praksē. Starp 40 izstāžu dalībniekiem – arī LVMI "Silava" stends.

IUFRO XXVI Pasaules kongresu organizē Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitāte sadarbībā ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu partneriem: mežzinātnes institūtiem un meža jomu iekļaujošajām universitātēm no Latvijas, Somijas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Lietuvas un Norvēģijas.


Ja neesi paguvis reģistrēties Kongresam, to var izdarīt, aizpildot reģistrācijas anketu!